Candid - jazyková škola

 

Intenzivní pobytové kurzy angličtiny


  letní kurz angličtiny  
  víkendové kurzy 2014/2015  
  firemní kurzy angličtiny  
  čeština pro cizince  
  czech-as-a-foreign-language  
  galerie učitelů  
  Candid on Facebook  
  škola Candid  
  rozřazovací test  
  reference  
  kontakt  česky

po polskuPro koho?

Na naše víkendové intenzivní kurzy angličtiny zveme všechny ty, kdo se rozhodli věnovat své angličtině vážnou pozornost a učinit rozhodný pokrok. Jsou určeny studenty všech úrovní pokročilosti, od Elementary po Upper-Intermediate. Tyto kurzy nejsou určeny pro úplné začátečníky, pokud ale zvládáte alespoň přítomné časy (Present Continuous, Present Simple) a čas minulý (Past Simple), rozhodně za námi můžete přijet. Pokud máte jakékoli pochybnosti, neváhejte nás kontaktovat.

Pokud máte zájem o naše letní kurzy angličtiny, naleznete je ZDE.

Proč pobytové kurzy?

Ne, nevlastníme žádnou zázračnou metodu, která by vás bez vašeho úsilí a vaší práce naučila cizímu jazyku, nebudeme na vás ani vysílat žádné vlny, ani zaříkávat či užívat chemických přípravků. Hlavní důvod proč zvolit formu pobytového intenzivního kurzu leží jinde: Na tři dny svého života se odloučíte od každodenních pracovních i mimopracovních problémů, od „naprosto neodkladných“ záležitostí, které je třeba vyřešit okamžitě (nejlépe místo hodiny angličtiny), a po tři dny nebudete mít čas ani prostor na nic jiného, než angličtinu. Nabízíme vám tak možnost ponořit se intenzivně a soustředěně do jazyka od rána až do noci, jak v hodinách tak při samostatné práci na zadaná témata.

Kde?

Kurz se koná v hotelu Reoneo ve Vernířovicích ležících v úzkém údolí říčky Merty, asi 15 km od Šumperku v nadmořské výšce 517 m. n. m . Překrásné okolí horské oblasti Jeseníků je jako stvořené k turistice i cykloturistice (v hotelu je možno zapůjčit kola), ve vesnici se nachází i ranč, kde můžete jezdit na koni a lázeňské městečko Velké Losiny se známým termálním bazénem se nachází 7 km od Vernířovic. V zimě se pak můžete rozhodnout kromě procházek ve vysokém sněhu i pro lyžování (menší vlek je ve vzdálenosti 100m od hotelu) a velká lyžařská centra jako např. Praděd, červenohorské sedlo jsou ve vzdálenosti 9 km. V areálu hotelu je hřiště na kopanou, volejbal i tenis, v hotelové restauraci si lze krátit čas šipkami nebo kulečníkem.

Adresa

Hotel Reoneo
Vernířovice 7
788 15 Velké Losiny
tel.:00 420 583 237 042

Prohlédněte si stránky hotelu Reoneo.

Kdy?

Podzimní semestr Jarní semestr
16. - 19. října 2014 12. - 15. března 2015
20. - 23. listopadu 2014 16. - 19. dubna 2015
18. - 21. prosince 2014 21. - 24. května 2015
15. - 18. ledna 2015 11. - 14. června 2015
19. - 22. února 2015 

Můžete se přihlásit na kterýkoliv i jakýkoliv počet běhů; celý program je však současně koncipován tak, že vytváří sérii na sebe navazujících kurzů, rozvíjejících jazykové znalosti i dovednost aktivní jazykové komunikace. Pokud tedy zvolíte více běhů za sebou, budete kontinuálně pokračovat v návaznosti na již probranou látku.

Kurzy začínají vždy ve čtvrtek večer naším tzv. večerním programem (od 20 hodin) a končí nedělní dopolední výukou. Můžete tedy přijet kdykoliv odpoledne, ale pokud to bude možné tak, aby se Vám podařilo stihnout začátek čtvrtečního večerního programu.

Program výuky

Každý den je rozdělen do pěti částí. Dopoledne strávíte dvě vyučovací hodiny (90 minut) ve třídě s učitelem a dalších 90minut budete mít prostor k vypracování úkolů zadaných učitelem. Tato část, na první pohled neatraktivní, přináší řadu kladů. Čas, který máte k vypracování zadání totiž umožňuje v poklidu se zamyslet nad probranou látkou, rozumově vstřebat použitou gramatiku, ujasnit si případné otázky a v neposlední řadě procvičit si slovní zásobu v psané formě a poučit se z případných chyb. Odpolední program má stejný průběh: 90 minut s učitelem a prostor 90ti minut na samostatnou zadanou práci. Po večeři následuje další část, Evening programme, blok ve kterém vás čeká "angličtina trochu jinak". Večer nepracujeme s učebnicemi, ale čekají vás například komunikativní cvičení a programy, jazykové hry a soutěže, práce s písňovými texty, případně skupinové projekty. Pro tyto projekty často spojujeme skupiny podobné úrovně angličtiny.

Cílem našeho výukového programu je budování schopnosti používat jazyk především jako prostředek komunikace, tedy natrénovat schopnost plynule a svobodně reagovat v cizím jazyku na všechny situace, kterým můžete být vystaveni. Samozřejmou součástí komunikativního a interaktivního přístupu je však rovněž pozornost věnovaná gramatické správnosti, rozšiřování aktivní i pasivní slovní zásoby i písemnému projevu. (Proporce jednotlivých akcentů se pochopitelně trochu liší podle počáteční úrovně znalosti angličtiny našich studentů).

Věříme, že nejefektivnější výuka probíhá v malých skupinách, proto obvykle bývá v jedné skupině jen 4 až 6 studentů (nikdy více než 8).

Učebnice

Na našich kurzech používáme pestrou kombinaci různých učebních materiálů a učebnic. Uvědomujeme si, že během dosavadního studia jazyka se setkáváte s mnoha učebnicemi a přejeme si, aby materiály, se kterými se u nás seznámíte, byly různorodé a pokud možno pro vás neznámé a nové. Vedle používaných učebnic (dle úrovně: Grapevine, Streamline English, True to Life, (New) English File) používáme pro cílené procvičení gramatických záludností také Murphyho řadu gramatik Grammar in Use, dále Practical English Exercises a naši učitelé mají připraveny kilogramy zajímavých doplňkových materiálů tak, aby každá skupina obdržela co nejpestřejší cílený program přesně přizpůsobený úrovni jejich znalostí angličtiny. Pokud na náš kurz přijedete jen jednou dvakrát, učebnici Vám zapůjčíme, v případě, že se rozhodnete pro pravidelné kontinuální studium bude moudré, pokud si hlavní učebnici zakoupíte. Ostatní učební materiály mají samozřejmě naši studenti k dispozici zdarma. Pro snazší a příjemnější vypracovávaní samostatných úkolů vám poslouží prostor studovny, kde budete mít k dispozici nejen anglické slovníky a gramatiky, ale také knihovničku anglické beletrie i poslechová CD. Ve zbývajícím čase můžete sledovat anglojazyčné filmy v původním znění – nejlépe s anglickými titulky (či bez nich).

Učitelé

Naši učitelé jsou kvalifikovaní lektoři z Velké Británie, USA i Austrálie a z České republiky plní energie, nadšení a zájmu. Na všech našich kurzech se vždy setkáte s rodilými mluvčími. Naši studenti se během výuky setkají s více učiteli; naše zkušenost prokázala, že plánované střídání učitelů nejen studenty obohacuje o nové poznatky, zamezuje "zvyknutí si na učitele", které často vede k jisté dávce pohodlnosti, ale udržuje i pozornost a soustředění a připravuje na setkání s realitou, totiž na různé přízvuky a různý výběr slov a frází rodilých mluvčích ze všech koutů světa.

Každá vyučovací hodina pro nás znamená jedinečnou situaci setkání, má svoji vlastní dynamiku a my věříme, že učitel má nejen učit, klást otázky a vysvětlovat, ale má být pomocníkem, zprostředkovatelem a především pak spolutvůrcem této neopakovatelné události setkání. Přátelská atmosféra bez stresu, humor, různorodost, tvořivost i hravost, to vše jsou složky, které z vyučovací hodiny vytvářejí zážitek a napomáhají tak snazšímu vstřebání látky.Toto jemné umění naši učitelé vyznávají a touto cestou se snaží kráčet.

Cena kurzu

Cena za výuku 1590 Kč (1. – 2. běh: 1590 Kč, 3. – 4. běh 1390 Kč, každý další běh: 1190 Kč)
Ubytování + strava 1050 Kč (3 dny po 350 Kč). Tato cena zahrnuje ubytování, snídani, oběd a večeři.

Strava a ubytování se platí teprve po příjezdu přímo hotelu. Na přání můžete mít i vegetariánskou stravu.

Reference našich studentů z letních kurzů angličtiny

Podívejte se na aktuality na FACEBOOKU (naše stránky uvidíte, i když nejste na FB registrováni)

Přihláška

Máte-li zájem, vyplňte naši elektronickou přihlášku.

Máte-li jakékoli otázky, napište nám. Přihlásit se samozřejmě můžete i telefonicky nebo e-mailem.


Počet přístupů: 55807, naposledy aktualizováno: 7. březen 2014
Copyright © 2003 - 2005 webmaster     Design by SEMPAI