Když knihy představují Vaše největší hobby


Setkávání osob se stejnou vášní
Podobné sešlosti vždy mají co nabídnout. Když se totiž na jednom místě v konkrétně určeném čase mají možnost sejít ti, kdo hodují určité činnosti, zájmu, či jak je podobná záležitost označována v angličtině – svému hobby – mohou se dít doslova zázraky.
 plameny za knihou
Patříte do nějakého takového společenského uskupení?
Máte možnost se jednou za čas sejít s dalšími osobami se stejným zájmem a vyměňovat si navzájem své zkušenosti, názory a nápady?
Ne?
Pak je nejvyšší čas tento deficit napravit.
 
Knižní klub, to není jen obchodní značka
Při vyslovení tohoto sousloví se Vám dost možná vybaví tituly a ceny jednoho z knihkupectví prodávajícího v České republice publikace a další přidružené zboží. Ovšem knižní kluby s malým „k“ jsou organizačními jednotkami, v nichž mají možnost se potkávat jedinci, kteří se společně domluví na konkrétní knize, o níž spolu budou debatovat.
Jakožto člen knižního klubu tedy můžete očekávat. Že dostanete za úkol zvolenou knihu nejprve samostatně přečíst a následně o ní hovořit s ostatními osobami, které byly ochotné tento proces podstoupit.
Můžete tak získat nový pohled na čtený materiál. Nové podněty k zamyšlení se nad tím, co vlastně autor napsal a jak je možné jeho tvorbě rozumět. Nejedná se o klasické pedagogické „Co tím chtěl asi básník říci?“, ale o zcela přirozené hovory obyčejných lidí sdílejících své vlastní pohledy na konkrétní knižní předlohu. Při jejich uskutečňování budete mít možnost setkávat se pravidelně s dalšími jedinci majícími stejné hobby jako je právě to Vaše.
číňanky s knihou 
Nemrhejte volným časem
Může se zdát, že jej máme poměrně velkou zásobu, Ovšem přesto je každá promrhaná minuta škodou, kterou již nikdy nenapravíte. Knihy, kterým se ve svém volnu věnujete, mají schopnost formovat Vaši osobnost, slovní zásobu, pohled na svět a další Vaše vlastnosti.
Ještě většího efektu však můžete dosáhnout v interakci s dalšími lidmi obeznámenými s danou problematikou, než když pouze v tichu a samotě vlastní ložnice prolistujete knihu, byť by byla sebelepší. Nechejte se tedy inspirovat druhými a zkuste si zajít na setkání fandů knižní tvorby ve Vašem okolí. Uvidíte, že Vás podobné setkání mile překvapí.