Život s pitbullem

Pit bull je rychlý a mrštný pes, který samozřejmě může ublížit, avšak není o moc nebezpečnější, než jiní psi, kteří vás také mohou napadnout a to především v případě špatného zacházení s nimi. Pittbulové mají sebevědomou povahu a tělesnou konstrukci takovou, že budí přirozený respekt, často je strach z těchto plemen neopodstatněný a pramení pouze z toho, co kdo o těchto psech slyšel. Samozřejmě útoky těchto psů jsou poměrně často vidět v médiích, ale statisticky nejsou nijak výrazně častější než u jiných plemen psů.
bílé štěně pitbulla
Základem je výběr správného štěněte, které vám bude dělat nadále radost. Pořizujte psa z chovatelské stanice, s průkazem původu a na smlouvu. Budete mít záruku, že pes pochází z kvalitních rodičů a že s ním bylo dobře zacházeno jako se štěnětem. S chovatelskou sanicí se navíc můžete domluvit i na další spolupráci při péči o psa. Některé chovatelské stanice vám totiž nabídnou i kontakt psa s rodiči, nebo třeba hlídání v době dovolené.
Pitbulové potřebují dostatek péče, vašeho času, a také dostatek trpělivosti, která mnohdy páníčkům taky chybí. Potřebují i socializaci a důslednou výchovu. Socializace je u těchto psů obzvlášť důležitá. Od raného štěněčího věku je nutné psa seznamovat s ostatními psy, které budete potkávat. Pes musí být zvyklý na psy nejen ve svém okolí, vypravte se s ním i na vycházku někam dál, či na výlet třeba autobusem.
malý pitbull
Výcvik je u pitbulů důležitý. Možná si řeknete, že zvládnete výcvik sami doma, avšak pokud nemáte s výcvikem tohoto plemene zkušenosti, docházejte s ním na cvičiště, kde si pes pod vedením zkušeného cvičitele psů s výcvikem poradíte. Pokud máte v okolí více takzvaných cvičáků, pak se zkuste poptat majitelů psů podobného plemene, jak jsou spokojeni s jejich výběrem. Také na internetu najdete recenze na výcviková střediska, která se specializují na výcvik psů.