Jihomoravského kraj

Jižní Morava má nejen krásnou přírodu, ale také památky. Můžete navštívit velkoměsto Brno, nebo zajít za kulturou někde dál, protože v centru se to lidmi jenom hemží. Další krásná města jsou například Valtice, Lednice a Mikulov. I milovníci divadel či muzeí si přijdou na své, protože je určitě zaujme Národní divadlo Brno. Nesmíme zapomenout také na několik náboženských a přírodních památek.

brněnské náměstí

Národní divadlo Brno

Založilo ho město Brno a dnes se v něm hrají tři různé divadelní kategorie. Jeto činohra, opera a baletní soubor, proto j zaměřeno na více lidí. Patří k němu také další tři další divadelní budovy. A teď něco málo z historie divadla. Současná budova byla zakoupena v roce 1883 a její stálý provoz začal v prosinci 1884. Vystřídala se v něm spousta ředitelů, ale prvním byl Jan Pištěk. Potom nadešla druhá světová válka, při které se na začátku divadlo přesouvalo, protože Brno bylo okupované nacisty. V roce 1941 bylo bohužel divadlo uzavřeno úplně, ale naštěstí po druhé světové válce se pravidelný provoz postupně obnovil. Dnes ho můžete obdivovat v plném provozu a kráse, takže jestli máte rádi divadle, tak ho nezapomeňte navštívit.

Zámek Valtice

Nachází se ve stejnojmenném městě Valtice. Byl vystaven v gotickém stylu ve 13.století a až později přestaven do renesance. Hlavní rekonstrukce do dnešní podoby proběhla v letech 1643 až 1730. Celá budova je třípatrová a má například galerii, jízdárnu a barokní divadlo. Před čtyřmi lety proběhla oprava za 200 miliónů korun, takže zámek není žádná zřícenina. Za vstupné zaplatí dospělí 190 Kč, ovšem děti a studenti jen 130 Kč. Pokud máte dítě mladší šesti let, tak to má vstup zcela zdarma.
město Znojmo

Technické muzeum v Brně

Úplný začátek tohoto muzea byl v roce 1936, ovšem plné rozvinutí přišlo až roku 1948. V těchto letech bylo muzeum zestátněno, a proto se stalo součástí Národního technického muzea v Praze. Ale od roku 1961 je dodnes samostatnou pobočkou. Nyní se vystavuje 16 expozic s technickou hernou. K budově muzea se dostanete tramvají číslo 12. Vstupné stojí 130 Kč pro dospělou osobu a zlevněné 70 Kč. Pokud Vás alespoň trochu zajímá technika, tak muzeum určitě navštivte.