Jízda s vozem z půjčovny dodávek má svá pravidla

Vypůjčit si dodávku z půjčovny dodávek Rentcar service na převoz věcí při stěhování nebo vyklízení bytů, či pro větší nákupy, zvládne téměř každý, to ale neznamená, že můžete hodit za hlavu své povinnosti osoby řidiče a dočasného provozovatele vozidla.

kolona na silnici

Defenzivní jízda přináší své ovoce – dodávka není sportovní vůz, s nímž se můžete na silnici předvádět a lovit atraktivní dívky v minisukni, je to především přepravní prostředek pro objemný a těžký náklad, kategorie nákladních vozidel s delší brzdnou drahou a s odlišnými jízdními vlastnostmi. Ne nadarmo je na řadě webových stránek včetně policejních uváděno, jak si počínat s takovým kolosem, nepodceňujte defenzivní styl a nikam nepospíchejte. Zvažte zbytečná předjíždění, předpokládejte nebezpečí smyku na kluzké vozovce a v chladném ročním období, dodržujte delší odstup a častěji odpočívejte, jdete-li delší trasu nonstop. Je-li to možné, střídejte se v řízení, únava totiž bývá nejčastější příčinou nehod s vážnými následky.

sněžení na dálnici

Vyvažování a zajištění nákladu – na co se občas zapomíná, nebo podceňuje, je správné umístění nákladu vůči těžišti vozidla. Obecně platí pravidlo, že těžké a velké předměty patří dopředu, s jejich nakládkou vždy začínejte a hlavně pamatujte na pevné kurty a polstrování např. molitanem, polystyrenem či textilem. Opravu poškozeného interiéru zaplatíte vy, a pokud budou těžké věci moc vzadu, může to ovlivnit jízdní vlastnosti a způsobit i dopravní nehodu.

Pojištění a žádný alkohol – každému řidiči radíme: Mějte zajištěné vlastní pojištění pro případ poškození vozu (nejen při nehodě) a zároveň si vyjasněte podmínky pojišťovny pro případná pojistná plnění. Jsou totiž výjimky, kdy se pojišťovna zřekne odpovědnosti, a ty musíte bezpodmínečně znát. Mezi ně patří alkohol a drogy, ty za volant nepatří, a jestliže nechcete mít problémy, vyhněte se jim velkým obloukem.