Příchod chladných dnů

S příchodem chladnějších dnů se začne ochlazovat i voda ve venkovním bazénu a je jasné, že koupací sezóna končí. Jakmile se rozhodnete, že už své koupací zařízení nebudete dále využívat a chcete tím zakončit koupací sezónu, je nutné se ještě naposled o celé koupací zařízení dobře postarat, aby bez poškození přestálo chladné dny a bylo připravené na další sezónu. K zazimování bazénu Chlorito je důležité přistupovat zodpovědně, jinak by mohlo dojít k poškození některých částí koupacího zařízení v důsledku mrazů a Vy už byste si další rok koupání neužili.

kačenky v bazénu

V prvé řadě je nutné ještě naposled dodat do vody všechny potřebné přípravky, kterými jste ošetřovali vodu v průběhu koupací sezóny a pořádně prohnat celý obsah koupacího zařízení filtrací. Zkontrolujte za pomocí testeru, jestli vodě nic nechybí a poté odstraňte z vody všechny plovoucí předměty a také schůdky. Dále odpusťte vodu pod úroveň filtrace, aby se voda dostala pryč ze všech hadic, aby v nich přes zimu nezamrzla a nepoškodila je. Skvělým pomocníkem při ochraně Vašeho koupání přes chladné období je tak zvaný zazimovač, který se vlévá v této fázi do celého obsahu vody a který musíte promíchat ručně třeba za pomocí síťky. Nezapomeňte do vody vhodit dilatační plováky nebo alespoň plastové láhve, které díky své deformaci v mrazivém počasí pomohou ochránit stěny koupání před poškozením mrazem. No a nakonec přikryjte celé koupací zařízení krycí plachtou a pořádně ji zajistěte, aby při velkém větru neuletěla nebo neskončila v bazénu.

bazén pod plachtou

Jakmile máte za sebou všechny tyto kroky, můžete si být jisti, že Vaše koupání je zimu opravdu dobře připraveno a že v příštím roce nebudete mít žádné starosti. Jen Vaše koupání odkryjete, dopustíte vodu a přidáte opět všechny přípravky potřebné k úpravě kvality vody a můžete se zase koupat, plavat a čvachtat až do sytosti.