Ach ti tatínci…

Jenomže bez táty by dítě ani nevzniklo. Dítě je výtvorem muže a ženy. Ale mámy odnášejí veškerou, tu složitější, práci. Táta je tady spíše na hraní a na ty usměvavé záležitosti. Mnohdy nás svým chováním dokonce pobaví.
Přebalování je pro tatínky většinou tabu. Vždyť to mimino přece pořád jen kaká. A ty hlášky: ,,Fuj to je jako plynová bomba. Co to je, vždyť to pije jen mlíko, tak proč to tak smrdí? Jak něco tak malého může takhle páchnout? Se pobliju, tohle nedám!“ A když je miminko jenom počůrané a oni se rozhodnou jej přebalit, není výjimkou, že nasadí plínku obráceně, přestože mu řeknete, že ji má nasadit obrázkem dopředu – a jakým obrázkem?
společné skákání
Dát partnerovi za úkol, aby dítě oblékl, může být mnohdy také nadlidský úkol. Buď nasadí body obráceně, nebo nasadí první punčochy a body zapnou až přes ně. Občas se také stane, že pod punčochami zapomenou ponožky. A když už je dítě starší a více se pohybuje nebo už lozí, může jim oblékání trvat i půl hodiny, protože ten rarach z nich má srandu a pořád jim utíká.
s tátou na pláži
Potřebujete vaše batole pohlídat na dvě hodiny, ať můžete jít do města nakoupit? Ano, váš partner řekne žádný problém. Co to ale znamená pro vás? Po příchodu z města bude váš byt pravděpodobně vypadat jak po výbuchu, nepořádek bude totiž i na místech, kde byste to opravdu nečekali a váš partner bude po hlídání samozřejmě strašně unavený, jako po celém dni v práci a nezapomene to okomentovat větou: ,,Vždyť jsem hlídal dítě!“ Ale že vy jste s dítětem od rána do večera a od večera do rána ty noci, co nespíte, je přece naprosto v pořádku.
Pustit tatínka s kočárkem na procházku je někdy také velké riziko. Může se totiž stát, že se někde zapovídá (třeba na zahrádce v hospodě) a kočárek tam zapomene.
rodinné focení
A na závěr vám klidně řekne: ,,Já půjdu klidně na mateřskou. Hrát si celý den s prckem je přece super.“ Ale že kromě toho hraní stíháte i vařit, uklízet, prát, žehlit, nakupovat… To už je nezajímá.
Co je na tom všem ale úplně největší paradox? Přestože se staráte tolik hodin denně, stejně přijde táta z práce a vy jste kolikrát na vedlejší koleji. Protože s tátou je přece ta největší sranda. Ale nejsou ti chlapi roztomilý, když si s dětmi umí krásně hrát? I při situacích, kdy vše dělají obráceně a úplně jinak, než byste to udělali vy.