Kultura: Hlavní město Praha

Hlavní město České republiky, přezdívané Srdce Evropy je jedním z nejfrekventovanějších měst na světě. Nachází se zde sídlo prezidenta republiky, parlament, vláda, vrchní soudy apod. Žije zde okolo 3 miliónů obyvatel a ročně tohle město navštíví okolo 5 miliónů turistů.
Karlův most
Kultura
Říká se, že Praha je kulturní metropolí České republiky. Nachází se zde několik desítek muzeí, galerií, divadel, kin apod.
Nejznámější galerií je Národní galerie, kde se nachází největší sbírka výtvarného umění naší republiky.
Hlavní město je šestým nejnavštěvovanějším městem Evropy. Nachází se zde 37 národních kulturních památek. Sestavili jsme pro vás seznam památek, které byste rozhodně při návštěvě tohoto města měli připsat na váš seznam.
staré město
Nejznámější památky:
Kostely a kaple: Katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěcha (tuto katedrálu naleznete na Pražském hradě), Kostel Matky Boží před Týnem, Betlémská kaple, Rotunda svatého Martina (nachází se na Vyšehradě)
Kláštery: Strahovský klášter, Anežský klášter
Paláce: Černínský palác, Valdštejnský palác, Kolovratský palác
Stavby určené pro vzdělání a kulturu: Národní divadlo, Národní muzeum, Karolinum
Ostatní stavby: Karlův most, Staroměstská radnice, Obecní dům     
Muzea: Muzeum Antonína Dvořáka, Muzeum Bedřicha Smetany, Muzeum hlavního města Prahy, Národní galerie v Praze, Národní muzeum, Národní technické muzeum v Praze
osvícený most
Divadla: Nejvýznamnějším divadlem je rozhodně Národní divadlo, kde dodnes působí opery, balet či činohry. Mezi menší scény patří například Divadlo Na zábradlí, Dejvické divadlo či divadlo Járy Cimrmana.
Hudba: Česká filharmonie, Symfonický orchestr Českého rozhlasu
A pokud vám zbude ještě trocha času, určitě stojí za to navštívit i památky mimo území Pražské rezervace. Mezi tyto území patří například Letohrádek Hvězda, Břevnovský klášter, Trojský zámek nebo Veletržní palác.
Pokud jste ještě neměli možnost Prahu navštívit, je nejvyšší čas výlet uskutečnit.