Závislost na mobilu

Propadnout závislosti není vůbec těžké, ani si to kolikrát neuvědomíte. Existují závažnější závislosti, jako například na tvrdých drogách nebo na alkoholu, které mohou opravdu nepříjemně ovlivnit Váš život a zajít až do extrémů. Stejně tak je to s tím mobilem. Je normální na něm strávit pár hodin denně, když třeba voláte, fotíte, nebo když máte volnou chvilku a projíždíte internet, ale jestliže se přistihnete, že s sebou taháte mobil všude a nemůžete bez něj žít, to už není dobré.
závislost na mobilu

Pokud vás zajímá, kolik na něm denně strávíte hodin, můžete si stáhnout nějakou aplikaci, která vám to spočítá. Ono se to nezdá, ale každá minuta se započítá a najednou to nejsou 2 hodiny ale třeba 6 hodin.
Samozřejmě jak už jsem zmínila, je rozdíl když telefon používáte pracovně, že třeba píšete emaily, nebo voláte a domlouváte schůzky nebo děláte jiné důležité věci, než když ho opravdu pořád musíte mít zapnutý vedle sebe a koukat do něj.
Opravdu je dobré se nad tím zamyslet a popřípadě to začít řešit. Čas, který promrháte na mobilu, se dá strávit mnohem lépe.
Začala bych hned ráno, většina z nás vezme mobil do ruky hned po probuzení, aby vypnuli budík, ale pak si začnou číst zprávy a najednou uběhne půl hodiny. Místo toho vypněte budík, mobil odložte a běžte se v klidu nasnídat a jestliže potřebujete odepsat na zprávy nebo emaily, můžete to případně udělat u jídla.
čtení knihy

Potom po cestě do práce si místo hraní her nebo projíždějí Instagramu radši přečtěte nějakou zajímavou knihu. Snížíte tak zase čas strávený na mobilu a navíc si nebudete tak kazit oči.
A odpoledne po práci nebo škole, když máte volný čas, si taky radši něco přečtěte, nebo místo zbytečně ztraceného času na mobilu, si můžete vydělávat psaním článků, tak jako to dělám já právě teď.

Jestliže svůj mobil používáte opravdu pořád, tak se Vám může zdát nemožné ho odložit, ale věřte, že za pár dní si zvyknete a mobil už Vám nebude ani trošku chybět.