Rozvoj techniky jako úpadek lidstva

Revoluce v 18. století je určitě považována za dobrou věc, ale těžko mohl někdo z nás tušit, jak se to celé vyvine. Začalo to nevinně vývojem světla, které nám osvětlovalo ulice bez nutnosti nějakého předraženého a těžkého na přepravu napájení. Dále přišly na řadu auta, která nám v mnohém usnadnily život a transport na požadovaná místa.
kachlová kuchyně
Nikdo z nás nevěděl, že se auta stanou samozřejmostí a dojde to do stavu, kdy budou dálnice přeplněné, ovzduší znečistěné a všichni si budeme zoufat. Téměř tak vymizely staletími prověřené lidské smysly, kdy byl člověk silný a považován za vrcholný výtvor evoluce. To však dnes už neplatí to, co je na člověku dobré se snaží dnešní jedinec zbavit a přebít tak veškerou provázanost s přírodou.
Následně došlo také k rozvoji elektroniky, která nám usnadňuje každodenní činnosti. Uvaří nám tak horkou vodu během pár minut po ránu, rozmixuje ovoce nebo zeleninu, zatopí, pomůže otevírat dveře a podobně. To vše už dnes bereme jako samozřejmost a nevidíme výhody, které nám to přináší. Možná jsme se však stali na elektronice závislí.
Bereme samozřejmě, že elektronika je součástí našeho života. Že si můžeme denně koupit čerstvé jídlo, můžeme mít chlazené pití, klimatizaci doma, zvlhčený vzduch, automaticky rozsvěcená světla nebo otevírání oken. Neuvědomujeme si však, že jsme bez elektřiny absolutně nahraní.
nákup přes pc
Většina z nás by zřejmě nevěděla, jak přežit a co si počít bez elektřiny. Stačí pouze jedna malá katastrofa, která způsobí absolutní chaos a rozpad civilizace. Veškeré bankovní účty jsou řízené elektronicky a peníze jsou hlavně ve virtuální podobě.
Pokud by tedy došlo ke zkratu nebo propadu došlo by nejen k miliardovým ztrátám, ale také poklesu hodnoty jednotlivých měn. To má za následek propad celé ekonomiky a zapříčinění celkového chaosu.
zavěšené žárovičky
Proto je dobré využívat elektroniku, ale nespoléhat se na ní plně. Přeci jen jsme stále dobře provázáni s přírodou a je dobré si tuto vazbu uvědomit.