Podnikání v oblasti realit

Mezi různé oblasti podnikání patří i podnikání v oblasti realit. Zabývají se jím realitní kanceláře, které jsou prostředníkem mezi prodávajícím a kupujícím, jejich odměnu tvoří procentuální podíl z kupní ceny a často také provize za zprostředkování hypotečního úvěru pro kupujícího. Tyto společnosti často mívají tipaře, kteří pro ně vyhledávají nemovitosti, které budou na prodej a poté, když opravdu nemovitost získají do svého zprostředkování, tipař dostane vyplaceno určitou částku.

zvláštní dům

Na trhu nemovitostí se pohybují také spekulanti, osoby, které mají volné finanční prostředky k investování a investují je tak, že odkupují nemovitosti, kde předpokládají, že jejich cena v krátké době velmi vzroste, nebo je trochu opraví a zvýší tím jejich cenu a prodají je s velkým ziskem. Ano, bohužel se někdy stává, že jim to ne zcela vyjde a stane se to, že na některé nemovitosti prodělají.

Pokud chcete začít podnikat v oblasti nemovitostí jako realitní kancelář, vyplatí se podnikat pod nějakou větší realitní kanceláří, která již má své jméno mezi lidmi, na jejich franšízu.  Je to vlastně podnikání na vlastní zodpovědnost a vlastní riziko, pod jménem, značkou, která už je na trhu známá a lidé jí důvěřují. Můžete také začít podnikat pod zcela novou firmou, na vlastní jméno, potom je potřeba počítat s tím, že prodávající i kupující si k Vašemu jménu musí první získat důvěru, než začnou s Vámi spolupracovat, přeci jen nejde o malé částky v této oblasti.
osvícená cestička

Můžete také začít jako spekulant s nemovitostmi, ale to obnáší docela velké znalosti oblasti, kde chcete nemovitosti kupovat a prodávat a to, jaké plány jsou obcí či firem v okolí, zda v blízkosti má vyrůst například velká společnost nabízející mnoho pracovních míst, nebo skládka odpadu, vedle které asi nikdo bydlet chtít nebude. Je to o informacích, informace jsou o známých a o tom, co jste ochotni riskovat.