Pergola na zahradě může vkusně doplnit dětské hřiště s pískovištěm


Rodiče, kteří své ratolesti milují, jim dopřejí zejména to, co jim bude prospívat pro jejich další budoucí vývoj. Nejde tedy o to zásobit děti drahými hračkami, mobilními telefony a podobnými „nesmysly“, ale poskytnout jim prostor pro osobní rozvoj, tvořivost a zlepšení kvality vlastního života. Mohou to být například sportovní potřeby a v předškolním věku také pískoviště a dětské hřiště na zahradě. Dětem se určitě zalíbí houpačka, lano na šplhání, prolézačky a třeba i bosonohý chodník. K tomu všemu jim můžete pořídit zahradní altánek nebo pergolu.

dřevěná pergola

Pergolu užijí nejen děti, ale i dospělí. Je to svým způsobem prodloužení obytného prostoru na zahradě o další metry, zastřešený objekt s bočními zástěnami, doplněný o pnoucí a další okrasné rostliny, kde najdete útočiště před letním sluncem i před deštivým počasím. Pod pergolou můžete svačit i obědvat, přivítat východ slunce a prohlížet s vašimi přáteli fotografie z dovolené. Můžete si tu rozložit hrací plán deskových her anebo mazat karty, pokud umíte Prší, Mariáš nebo Loru.

zástěna pro pergolu

Pergola také podporuje dobrý estetický dojem ze zahrady, která je členitá, řešená jako kaskáda, s jezírkem a skalničkami nebo s bazénem, a schází-li vám inspirace, jistě nějakou naleznete na různých zdrojích na Internetu, stačí jen chtít a mít dobrou vůli vyzdobit zahradu tak, aby vás to tu bavilo a cítili jste se tu spokojeně.

Pergoly mohou být zhotovené z hliníkové konstrukce anebo ze dřeva. Hliník se ovšem hodí spíše k některým typům staveb, kde se vyskytuje převaha skla a kovu, působí spíše chladně a odtažitě, a tak chcete-li dát přednost klasice, která ladí s krovy a střešním bedněním, s dřevěným plotem či přístřeškem na auto, vybírejte raději mezi dřevěnými trámy. Dřevo je pochopitelně možné mořit do mnoha odstínů, a tak máte poměrně široký výběr vzhledových variant.