Bezpečí během menstruace

Menstruace se u některých dívek může objevit už okolo desátého roku věku, což je opravdu velmi brzy. Takto mladé dívky potřebují takové menstruační pomůcky, které jsou komfortní, diskrétní, a které jsou jednoduché na používání. Tampony pro tak mladé dívky nejsou vůbec vhodné, a vložky mohou být problematické, co se používání týče. Pokud máte doma mladou slečnu, která dostala první menstruaci, je třeba ji poučit o všech dostupných pomůckách, které jsou momentálně na trhu.

bílé kalhotky

Vložky jsou klasika
Na vložkách vyrostly generace žen, protože k dostání nic jiného nebylo. Nebyly příliš kvalitní, nedržely na místě, a čato protekly. I vložky prošly změnou, a nyní je jich k dostání několik desítek druhů. Na slabou menstruaci, na silnou, na noc, dokonce najdete parfémované vložky a vložky speciálně pro použití do kalhotek typu tanga. Jenže ani moderní vložky nemusí být pro každou komfortní, protože i u nich hrozí, že protečou. A dokonce ji nemusíte nosit dlouho.

Kalhotky jsou jistota
Tampony nejsou pro mladé slečny vhodné vůbec, protože se těžko zavádí, anatomicky tak malé tělo není k jejich používání uzpůsobené, a může být zdraví škodlivý. Objevil se menstruační kalíšek, který mladé slečny také nemají používat, protože s ním nemusí tak dobře manipulovat, a navíc funguje na podobném principu jako tampon. Řešením by tedy mohly být české menstruační kalhotky. Jsou vhodné k používání od úplně první menstruace, jsou zdravotně nezávadné, a jejich komfort je s ostatními menstruačními pomůckami takřka nesrovnatelný.

černé kalhotky

Dnes můžete vybírat i z více firem, které je nabízejí. Ani výrobci v České republice nejsou pozadu. http://nakladatelstvi.hostbrno.cz/nakladatelstvi/krimi/o-krok-pozadu-991 Sehnat můžete dokonce i různé střihy – kalhotky s vysokým pasem, brazilky i tanga, a co se barev týče, dávnou nejsou jen černé. Výběr je opravdu široký, a určitě si v nich vyberou i mladé slečny.