Kuchyně v moderním stylu

Kuchyně je srdcem každého domu. Měla by být přizpůsobená dané rodině, dostatečně velká a hlavně praktická. Co všechno se vám bude hodit? A jaké materiály teď frčí?

Skříňky a pracovní deska

Kuchyně většinou bývají dřevěné. V tomto se toho moc nezměnilo už za staletí. Kvalitní dřevo spolu s masivní pracovní deskou je sázka na jistotu. Pokud máte volnější ruku co se financí týče, je nejlepší objednat si kuchyni na míru u stolaře či nějaké menší firmy, která se na kuchyně specializuje. Pokud tolik financí nemáte, není problém sehnat skříňky a pracovní desku třeba v některém z velkých řetězců, které také kuchyně vytváří ale výroba je již sériová. Barevné kombinace kuchyní se samozřejmě mění, od světle hnědé přes bílou až po černou barvu. In jsou v podstatě všechny, i když v dnešní době hodně frčí bílé kuchyně, které sice nejsou moc praktické ale jsou velice vzhledné.

moderní kuchyně

Obklady a doplňky

Co se obkladů týče je velice moderní bílá varianta v kombinaci s černými spárami. Zároveň se ale do módy dostává také přírodní varianta obkladů, jako je třeba přírodní obkladový kámen Stoneexpert, který působí velice efektně i v kuchyni. Nebojte se trochu rustikálního vzhledu ve vaší kuchyni za pomoci doplňků. Do kuchyně se hodí třeba různé kořenky, květiny ve vzhledných květináčích či otevřená skříň se sklem.

italská kuchyně

Nádobí a spotřebiče

Jak spotřebiče tak i vybavení kuchyně je její velice zásadní součástí. Určitě potřebujete sporák s indukční deskou a odpovídající hrnce. Další velice potřebnou věcí v dnešní moderní době je třeba i myčka, která ještě před pár lety byla spíše výjimkou. Dále se nebojte pořídit si moderní kávovar, pokud kávě holdujete. Kvalitní kávovar vám zajistí dobrý chuťový zážitek každý den bez kompromisů. Dalším poměrně důležitým spotřebičem v moderní kuchyni je mikrovlnná trouba, která už je také samozřejmostí.