K čemu slouží proutěné věnce, a kde můžeme proutěný věnec koupit?

Jedním z méně obvyklých druhů zboží, dostupných na našem trhu, jsou mimo jiné také proutěné věnce. Ty se na pultech obchodů objevují obvykle především na podzim a v zimě, ačkoliv v mnoha květinářstvích je lze bez problému koupit po celý rok. Proč se ale mnohem více prodávají právě v uvedených chladnějších obdobích?

Je to především proto, že právě tehdy proutěný věnec shání největší množství lidí. Má to samozřejmě spojitost se svátky, které v tyto doby slavíme, tedy s Dušičkami a Vánocemi. Právě v těchto dobách je totiž jejich použití největší. K čemu ale slouží?

černobílý obrázek věnce

Prosté proutěné věnce mohou být použity jako pěkná podzimní dekorace. Podle velikosti mohou být například dány na stůl či poličku, spolu s jinými podzimními dekoracemi, jako jsou například spadané listy, žaludy a podobně.

Je to proto, že právě červená a žlutá jsou barvy, které s podzimem asociujeme nejvíce. Pokud si tedy chceme vyzdobit dům, pak používáme v těchto dobách především dekorace zmíněných barev. A právě věnec z proutí, které je žlutooranžové, patří k předmětům, které se zde výborně hodí.

Co se Dušiček týče, tak hlavní aktivitou, která je v tuto dobu provozována, je návštěva hrobů našich zesnulých příbuzných. Obvykle tam položíme květinu, zapálíme svíčku, a upravíme hrob tak, aby vypadal dobře. A právě zde nachází věnce své uplatnění. Obvykle jsou doplněny stuhou s nápisem jako například „Vzpomínáme“. Je to způsob, jak dát najevo, že na onoho člověka stále myslíme, i když s námi již není.

jednoduchý nezdobený vánoční věnec

Co se Vánoc týče, pak i zde slouží jako dekorace, ačkoliv zde jsou mnohem více zdobené. Často jsou pokryté zelenými větvičkami jehličnanů, různými červenými či jinými bobulemi, v mnoha případech umělými. Podle velikosti je dáváme na stůl či věšíme na dveře.

Jak je vidět, jedná se o pěknou pomůcku, která nám pomůže vyzdobit dům a dodat mu správnou atmosféru. A to je rozhodně dobré, ne?