Instalace těchto aplikací vám usnadní život!

Používání chytrého telefonu je pro nás dennodenní rutinou, rádi na něm využíváme sociální sítě a od rána do večera komunikujeme, víte však, že mobilní telefon pro nás nemusí být jen žroutem času, ale může nám i pomoct čas ušetřit? Jak? Zkuste si nainstalovat následující aplikace. Pozor, z důvodu bezpečnosti stahujte vždy z oficiálních obchodů, jako jsou Google Play nebo Apple App Store!
chytrý mobil, chytré hodinky

Sdílený kalendář

Doba používání domácí nástěnky nebo stolního kalendáře na kuchyňské lince, kam si zapisujeme třídní schůzky dětí i návštěvy lékařů, je už dávno za námi. Mnohem efektivnějším a přehlednějším nástrojem je totiž elektronický sdílený kalendář. Tato aplikace někdy bývá už nainstalována přímo ve vašem přístroji, ale není problém si ji zdarma stáhnout a poté nainstalovat do telefonů celé rodině, různě pojmenovaných kalendářů můžete mít nespočet a sdílet s každým jen to, co potřebujete.

Překladač textu

Se vám může velmi hodit třeba na dovolené v zemi, jejímž jazykem nevládnete. Text k překladu můžete klasicky napsat, ale je možné ho i namluvit nebo vyfotit. Velmi dobře funguje pro angličtinu nebo němčinu, ale zvládá i exotičtější jazyky. Jednou jsme takto s přítelem překládali návod na přípravu jídla dovezeného z Číny a text sice nebyl plynulý, ale k pochopení návodu to stačilo.
mobilní telefon, ruka

Zdraví

Za vás bude dohlížet na vaši denní aktivitu, příjem kalorií, ale i kvalitu a délku spánku. Pomůže vám zhubnout, hlídat váhu, dokonce i předpovídat menstruační cyklus. Aplikace poslouží i plánování početí potomka, dokáže sledovat plodné a neplodné dny.

Věrnostní karty

Máte neustále k prasknutí přeplněnou peněženku věrnostními kartičkami z nejrůznějších obchodů, ale odmítáte se jich vzdát? Aplikace, shromažďující všechny tyto karty na jednom místě, je pro vás ideálním řešením. Kartičky jednoduše naskenujete a v obchodě pak už jen ukážete čárový kód. Do aplikace se navíc ukládají slevové letáky jednotlivých prodejen, a když se pohybujete v blízkosti nějakého obchodu, aplikace vám začne nabízet konkrétní kartičku i leták.

Jízdní řády

Jsou skvělým pomocníkem, pokud se pohybujete občas hromadnou dopravou. Pamatují si, kde bydlíte (kam nejčastěji jezdíte), a dokážou rozpoznat, kde se aktuálně nacházíte, a nabídnout vám nejbližší zastávku a optimální trasu domů.