Aerárium

Máte rádi přírodu, bytový design a zkoušení nových atypických věcí, které mají šmrnc a nápad? Tak přesně taková je novinka poslední doby, a tou je zavěšená skleněná nádoba, která je určena pro pěstování rostlin. Pokud hledáte odborný název, jak tuhle příjemnou a atraktivní výstřednost pojmenovat, je jím aerárium.

květina ve skle

Moderní pěstování bytových rostlin zažilo v podobě aerária nebývalý skok a posun, možná i šok. Květiny, které po desítky let odpočívaly pokojně na parapetech, policích, skříních nebo přímo na zemi se najednou dostaly do úplně jiné vertikální sféry, a to do vzduchu. Výsledný dojem však předčí vaše očekávání. Květiny zavěšené ve skle jsou hitem, a to zcela oprávněně.

Aerária se vyrábí v různých podobách. Přestože jsou nejčastějším tvarem koule, tak velmi elegantně působí také tvar kapky. Můžete se však setkat i s dalšími nevídanými tvary aerárií, do nichž se dá zasadit vhodná pokojová rostlina.

Kulaté skleněné nádoby již nejsou v domácnostech výsadou pouze akvarijních rybiček. Na rozdíl od nich nejsou rostliny tolik náročné na péči a čištění. Nemusíte se obávat, že by se vám pěstování v aeráriích z nějakého důvodu nedařilo. Jejich atypický tvar je pro pěstování pokojových rostlin jako stvořený. Proto stačí jen minimum vláhy, kterou si udrží i po delší dobu.

Aerárium Lepaso.cz není pouze o pěstování rostlin. Jedná se především o výrazný dekorativní prvek, který vašemu interiéru dodá na jedinečnosti. Sami rozhodnete, jakou rostlinu do aerária umístíte, a to dle vašeho vkusu a stylu interiéru.

květina sklo

Umístění aerária je jednoduché. Zavěsíte ho na vámi zvolené místo s pomocí struny, nitě nebo čehokoliv jiného, co máte doma po ruce. A kam aerárium zavěsit? Kamkoliv budete chtít. Do okna, k poličce či jinam do prostoru.

Díky aeráriu poznáte úplně nové možnosti pěstování květin a dekorování vašeho domu.