Založení společnosti – snadno a rychle

Pokud se rozhodnete pro podnikání, nezbytným krokem je samotné založení společnosti. Tomu všemu však ještě předchází podstatné záležitosti. Před rozjezdem podnikání je zapotřebí si vypracovat podnikatelský záměr. Je vhodné ho propracovat do detailů. Tento fakt oceníte spíše později, když už se budete pohybovat v podnikatelské sféře.
šipka k úspěchu.jpg
Čím detailnější plán, tím si zároveň usnadníte, že se později nedostanete do situace, která vás zaskočí. Tímto eliminujete pozdější možné problémy, které mohou nastat, pokud by nebyl podnikatelský plán propracován podrobně.

Poté je zapotřebí samozřejmě i zvolit název. Samotné založení společnosti může být velmi snadnou záležitostí, pokud zvolíte způsob online. V tomto případě postačí využít službu v tomto směru. Vy jen vyplníte online formulář či lze zavolat na bezplatnou zákaznickou linku. Vše lze vyřídit na dálku či maximálně během jedné osobní návštěvy. Vy si tak ušetříte spoustu času a především budete mít jistotu, že vše je v naprostém pořádku.
start kariéry.jpg

Právní forma podnikání

Zde se nabízí na výběr zejména dvě nejčastější varianty. Nejrozšířenější formou je společnost s ručením omezeným. Tato právní forma poskytuje hned několik výhod. Předností je, že je tu oddělen kapitálový majetek od osobního. Tím tak při svém podnikání nelze přijít o majetek, který je v osobním vlastnictví.

Velmi často bývá podmínkou ohledně účasti v různých výběrových řízeních, do kterých se tak podnikající fyzická osoba nemůže přihlásit. Neopomenutelnou výhodou je, že minimální základní kapitál je pouze jedna koruna. Tímto si tak může dovolit založit společnost s ručením omezeným každý podnikatel.

Dalším kladem je, že podnikání prostřednictvím právnické osoby je i z daňového hlediska výhodnější, než je tomu u fyzické osoby podnikající na základě živnostenského oprávnění.

Jak dlouho trvá vyřízení?

Nově založená firma je do obchodního a živnostenského rejstříku zapsána zpravidla do pěti pracovních dnů ode dne, kdy došlo k odevzdání veškeré podepsané dokumentace.