Zachovejme si vánoční tradice

Rodina byla, a snad i nadále bude, to nejdůležitější, co můžeme mít. I když Vánoční svátky slaví hlavně křesťané, kterými oslavují narození Ježíše Krista, tak i ti, co nejsou věřící, tyto svátky přijímají s nadšením a radostí.
  v   
Když se zamyslíte, tak musíte uznat, že ten dnešní životní styl je v podstatě jen takový „běh na dlouhé trati“. Stále něco sháníme, nakupujeme a v mnohých případech jsou to opravdu i zbytečnosti. A čas letí, takže tím každodenním shonem nemáme na sebe dostatečný čas.
A co se týká dětí, těch se to dotýká snad nejvíce. Snad proto jsou vánoční svátky před koncem roku doslova „vyhlížené“ každým dnem. Možná je to kvůli dárkům, ale zvlášť oni vědí, že budou s nimi máma s tátou, a zvlášť po delší dobu.
Dárek, ruční práce
  v   
Tradicí před blížícími vánočními svátkynení jen advent, kdy na adventním věnci se čtyřmi svíčkami, každou neděli před Štědrým dnem, zapálíme jednu svíčku. Advent se vždy spojoval s narozením Ježíše Krista a byl vždy spojován s půstem (nejedlo se maso, pouze rybí), nechodilo se tancovat a bavit se. Pro mnohé z nás ustrojený stromeček, kapr na Štědrovečerní večeři, rozkrojení jablka, skořápky se svíčkami, které plavou v míse s vodou, a samozřejmě dárky pod stromečkem a – to je jenom část tradice, které se v rodinách dodržují. Ale může toho být i více.
 
  v  Pokud někdo z vás má chuť a šikovné ruce, tak si určitě najde čas na zhotovení malých dárků, které určitě udělají radost těm nejbližším. Ale zhotovení takových dárků si hlavně vyžaduje, abyste si předem dobře promysleli, co by se pro darovaného hodilo. A ti, co skutečně nedokážou nic vytvořit, ale oceňují ruční práce, tak se mohou inspirovat a i nakoupit dárečky na webových stránkách, které tyto ruční výrobky nabízejí. Ať je to český webový server Fler, či slovenský Sashe, určitě si z jejich nabídky vyberete. Pinterest vám zas dokáže nabídnout nespočet krásných nápadů na jakékoliv ruční práce z celého světa i s návody na zhotovení.
Adventní svíčky
Lidé, kteří tyto svátky oslavují, tak by je měli spojovat s tradicemi a různými zvykypodle krajů, ve kterých žijí. Bylo by to určité zpříjemnění těchto svátečních chvil a přímo záslužné. Protože jen tak se dá zachovat česká a moravská kultura, kterou vštěpíme už od malička našim potomkům. Nemusí to být svátky, které prožijeme pouze u televize nebo na počítačích.