Tipy, které by vám mohly usnadnit stěhování bytu v Praze


Stěhování je výraz, pro někoho úsměvný, pro jiného spíše traumatický. Záleží na tom, jak rozsáhlá akce to je, a jak dobře je zorganizována. Věřte, že perfektní organizace je to nejdůležitější, a nepodceníte-li ji, budete nakonec možná ti, co se při vyslovení slova „stěhování“ budete skutečně usmívat.

postel a skříň v ložnici

Kontaktujte stěhováky s velkým předstihem – stěhovacích firem je u nás velmi mnoho a většina z nich opravdu odvádí dobrou práci ve snaze obstát v silné konkurenci. To se pak také projeví na recenzích a lidé podle nich častokrát vybírají vhodné kandidáty. Velmi důležité je ovšem stěhovací firmu kontaktovat s opravdu velkým předstihem, zhruba čtyři až šest týdnů. Máte pak dostatek času na konzultace a případné rady. Stěhováci znají spoustu fíglů a dovedou opravdu situaci odlehčit, zvláště, máte-li mnoho nábytku, dlouhé koberce, velké spotřebiče a obecně mnoho předmětů v domácnosti.

velká ložnice

Na rozebírání nábytku nemusíte být sami – nejste-li zrovna technicky zdatní, nebo se obáváte poškození nábytku, lze tuto práci svěřit odborníkům. Stěhovací firmy jsou pojištěné a tuto práci navíc vykonávají běžně, takže mají potřebné vybavení i zkušenosti.

Pořiďte si stěhovací lišty – stěhovací firma vám do bytu odnese opravdu cokoli a umístí to přesně na své místo, kam určíte, ale může se vám stát, že třeba za půl roku budete chtít nábytek přemístit jinam, někam posunout a změnit celou koncepci místnosti. Mohou se vám pak hodit stěhovací lišty nebo podložky s kolečky. Nejsou drahé a vy se hlavně nebudete „tahat“ s těžkými kusy nábytku.

Odvíječ pásky by doma neměl chybět – většinu stěhování bytů v Praze i jinde předchází balení věcí, obvykle do kartonových krabic. Každá z nich by měla být důkladně přelepena lepicí páskou. Dříve se pásky vyráběly silnější, dnes jsou většinou velmi tenké a práce s nimi je někdy doslova „o nervy“. Když pásku nasadíte do ručního bubnového odvíječe, odpadne přilepování pásky na prsty, její trhání, rolování, muchlání a další nepříjemnosti. S odvíječem zalepíte krabici během několika vteřin a bez stresu.