Nehody nejsou příjemné

Účastníkem dopravní nehody se může stát kdykoliv prakticky každý z nás. A zkuste si jenom na chvíli představit, pokud tedy máte to štěstí, že vás něco takového doposud nepotkalo a nemáte to tak skutečně v živé paměti, že by se to stalo i vám. To by byla tragédie, že? Potýkat se s utrpěnými zdravotními problémy a vším, co s těmito souvisí, a ještě shánět peníze na opravy svého vozidla, to by bylo hrozné a nejednou i přímo nezvládnutelné.

Ale naštěstí nebývá tak zle. Protože takovým nešťastníkům při splnění všech podmínek náleží náhrada škody. Pojišťovna by se měla postarat o to, aby vás to v přeneseném smyslu slova tolik nebolelo. Měla by zaplatit nápravu toho, k čemu došlo.

havarovaný vůz

Jenže všichni víme nebo aspoň tušíme, jak to v podobných případech chodí. Pojišťovna je schopna využít čehokoliv, jenom aby musela platit co nejméně. A vlastně se jí nelze ani moc divit, protože je tato hospodařícím subjektem a kam by přišla, kdyby každému dala tolik, o kolik si řekne?

Jenže co je moc, to je příliš. A když se tak někdo (vesměs oprávněně) domnívá, že je odškodnění v jeho případě v podstatě další katastrofou následující po oné nehodě, měl by se obrátit na profesionály, kteří mu pomohou se zajištěním skutečně takového odškodnění, na které má onen člověk nárok.

nabourané auto

A to je pomoc nad zlato. Protože běžný člověk zpravidla neví, co a jak, a tudíž by se nechal lehce napálit, respektive by nedokázal své nároky sám prosadit. Kdežto s odbornou pomocí to určitě zvládne. A dostane skutečně to, co mu právem náleží, nemusí se spokojit s tím, že ho odbydou nějakou směšnou částkou.

A toto byste měli mít na paměti vždy, když vyrážíte do silničního provozu. Protože štěstí přeje připraveným, a těmi byste měli být vždy a všude. Protože vám sice žádnou nehodu nepřeji, ale kdyby už k ní mělo dojít, ať aspoň dostanete slušné peníze.