Dokonalá přeprava vašeho zboží

Každá firma, která něco produkuje, ať drobné výrobky, velké stroje, ale i potraviny, musí řešit obalovou techniku. Je ale rozdíl, jestli jde výrobek cílovému zákazníku, tedy přímo do obchodu, nebo jestli jde jen do další firmy, kde bude buď stroj nainstalován nebo se z mouky bude péct chleba.

Zboží, jako potraviny ale musí mít dvojí obal. Jeden, který daný výrobek bude reprezentovat v obchodě a musí být zajímavý, aby zákazníka upoutal. A druhý obal, který ochrání celou zásilku několika balení při transportu z výrobní firmy do velkoskladu a poté další převoz z velkoskladu do obchodu. Tento obal musí být odolný, pevný a musí zboží ochránit i pro případ kamionové dopravy, kdy může dojít k otřesům apod.

kamiony

Zvolit vhodný obal, to je docela těžký úkol, kdy musíme zvážit mnoho faktorů. Nejdůležitější z nich je, jestli bude obal vratný nebo jednorázový. Někdy se nevyhnete jednorázovému obalu. Bohužel je to největší zátěž na odpadové hospodářství a na ekologii. Použít se ale dá karton, a ten se dá recyklovat. Bude-li ale přepravní bednu nebo kontejner používat opakovaně, máte jedinečnou šanci využít výroba kontejnerů na míru. Plastové bedny nebo kontejnery jsou sice z plastu, což je dnes ekology téměř zakázaný materiál, ale je to výtečný materiál, který má své nezastupitelné místo právě v obalové technice.

kontejnery

Plastový kontejner si můžete nechat vyrobit na míru. Tzn. že ušetříte za místo v kamionech či jiných přepravních prostředcích. Vaše výrobky budou v kontejneru „na těsno“, takže se v nich nebudou pohybovat a tím nedojde k jejich zničení. Navíc si můžete nechat vyrobit stohovatelný kontejner, čímž ušetříte další místo ať při přepravě nebo ve skladech. Plastový kontejner opláchnete vodou a je okamžitě připravený pro další použití. Není výhodnější obal než plastová bedna nebo kontejner, který vám vyrobí na míru.