Ne všechno se sem hodí

O vlastním ostrůvku uprostřed kuchyně sní hodně lidí, vlastně spíše hospodyněk. Je pravdou, že je to velmi praktická věc, ovšem ne všude se hodí. Něco jiného je, když se bude stavět dům nebo upravovat místnosti, že si tuto část můžeme vybudovat, vzhledem k tomu, že zde budeme mít na ní dostatek prostoru. Ovšem pokud bude kuchyňka malá nebo na nevhodném půdorysu, tak tenhle prvek napáchá více škody, než užitku. Zkrátka zabere místo, které by bylo vhodné spíše pro volný prostor a ten je v kuchyni bez diskuzí potřeba. Zvláště pokud potřebujeme pohodu při práci. Tu nám ale mohou znepříjemnit i například horní skříňky u kuchyňské linky, které budou příliš nízko, nebo dokonce málo zásuvek v místnosti. Celkově je nutné správné rozvržení prostoru, podle užívaných zón.

adaptér

Raději více, než méně

Nikdo si moc nedovede představit, že by zrovna kuchyně byla bez proudu. Je zde tolik spotřebičů, které jsou třeba k vaření, skladování potravin nebo jsou součástí pomůcek k přípravě či zpracování potravin. Taková místnost potřebuje dostatečnou zásobu zásuvek, kterých je naštěstí velký výběr, například https://www.lightpark.cz/vypinace-a-zasuvky-schneider-unica/ se mohou zakoupit v sadě s vypínači a tím samozřejmě vytvoří jednotný pěkný design. Což člověk vždycky uvítá.

zásuvka

I když zrovna v tomto výběru, není nijak složitá instalace, přesto je lepší práci svěřit odborníků. V první řadě si na papír přímo rozvrhnout kde co budeme mít a podle toho se pak zařídit. Někdy se vyplatí si vzít i dvou nebo troj zásuvky v jedné liště, což se především bude hodit k pracovní desce. Dnes není problém zabudovat i takzvanou chytrou zásuvku, která se nainstaluje do pracovní desky a můžeme ji v čase potřeby vysunout nebo jiným způsobem naklopit nebo vyklopit. Přesto by je měl zapojit raději odborník, který má kvalifikaci na práci s elektřinou. To hlavně pokud bude třeba zprovoznit nějaké spotřebiče, jako sporák, myčku a podobně.