Kam vyrazíte letos na dovolenou vy? Máme pár tipů

Dovolená trochu jinak

Možná jste si všimli, že v létě se po našich silnicích pohybovalo o něco více karavanů a obytných aut než v předchozích letech. Ano je to tak. Půjčovny domečků na kolečkách praskaly ve švech a kempy jakbysmet. České kempování má dlouhou tradici a majitelé kempů se předhání, kdo nabídne svým zákazníkům lepší prostředí a zábavu. V kempech už je téměř samozřejmostí kuchyňka, dětské hřiště mnohdy i s animačními programy, pračka či půjčovna kol nebo koloběžek. Výhodou posezónní dovolené je klid a skvělá místa s výhledy buď do krajiny či na vodu.

noční_kempování

I ceny půjčovného karavanů či obytných aut jsou nižší než v sezoně. Takže pokud vás myšlenka kempování láká, určitě to zkuste. A pokud máte zkušenosti s kempováním nebo vlastní domeček na kolečkách můžete vyzkoušet tzv. „kempování nadivoko“. Projekt se jmenuje „Bezkempu“ a vy můžete zaparkovat u lesa, rybníka či na louce uprostřed čisté přírody za pár korun.

Penzion či hotel

Ne každý má chuť trávit dovolenou na pár metrech čtverečných v karavanu a preferuje své pohodlí. Nabídka ubytování v českých hotelích či penzionech je ohromná, ceny příjemně klesají a záleží na vás, jestli si vyberete místo v horách či v centru města, abyste mohli vyrazit ochutnávat dobroty různých restaurací či navštívit divadla a kina. Výhodou ubytování v hotelu či penzionu je, že se nemusíte starat o úklid či jídlo, vše máte přichystané.

západ_slunce

Za exotikou

A pokud vás neláká Česko, klidně vyrazte do zahraničí.

Zájezdy na poslední chvíli se určitě vyplatí, mnohdy jsou ceny třetinové než v sezoně a letenky https://levneletenky.cz/ také seženete za super peníze. Pokud vás láká moře, ještě bude určitě voda teplá a vy můžete nachytat bronz na sluníčku a popíjet drinky na pláži. Ale ani procházky po podzimem zbarvených Alpách v Rakousku či Slovinsku nejsou k zahození. Tak jakou dovolenou si vyberete vy? A měli byste odvahu zkusit něco nového?