Chrome má chybu!

Stejně jako v listopadu, oznámil i tento měsíc velkogigant Google, že se v jeho prohlížeči (anglicky browseru) Chrome objevila kritická bezpečnostní chyba. To je taková chyba, že se do vašeho stroje mohou dostat hackeři, a můžete mít antivir jaký chcete. Chrome může běžet na více operačních systémech a ohroženi jsou všichni stejnou měrou.
loga prohlížečů
Pokud můžeme věřit statistikám, byl vloni Chrome nejstahovanější a nejpoužívanější prohlížeč a to i na mobilních telefonech. Letos je tomu prý nejinak. Právě proto se na tento prohlížeč zaměřují nekalé živly. A jistě dokáží bezpečnostní trhlinu zneužít a vpašovat do počítače něco, co zaručeně uživatel nechce.
google chrome logo

Trocha historie nikoho nezabije

Prohlížeč Chrome vyšel poprvé 20. Září v roce 2008. Ovšem pouze jako beta verze a jen pro Windows. Ale již tehdy uměl Česky. Pak se neustále inovoval, vylepšoval, přidávaly se funkce a to až dodnes. Asi nejdůležitější byl přechod při pořadovém čísle 28, kdy se Chrome zbavil vykreslujícího jádra WebKitu a přešel na Blink.
nová karta

Co proti tomu dělat?

Nemáte-li Chrome, tak nic. Chyba se týká pouze tohoto prohlížeče a žádného jiného. Máte-li Chrome, ihned aktualizujte. Zde se ukazuje, jak je výhodné mít zapnutou automatickou aktualizaci, která vše udělá za vás. Nemusíte se tak starat vlastně vůbec o nic. Naštěstí tvůrci Chromu reagují skoro rychlostí blesku, chyba je již odstraněna, ale je nutná právě ta aktualizace.    
Závěremdlužno dodat, že kritické chyby se mohou vyskytnout i u jiných prohlížečů. Letos se musely řešit i kolem Internet Exploreru a Edge. Vloni je hlásili z Opery. Trhliny, a ne jen zrovna bezpečnostní, prostě jsou, byly a budou. Však také proto se „záplaty“ vydávají. Takže je vidět, že bezchybný systém pravděpodobně neexistuje, a jde vlastně jen o to chybu najít co nejrychleji, a také ji co nejrychleji napravit. A to už je věcí a cti každé jednotlivé firmy.

2/5 - (1 vote)